Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 12:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 22:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 12:32
  • Załóż swoje konto!

Apel o pomoc - Izabela Fornalczyk

PDFDrukujEmail

Nazywam się Izabela Fornalczyk, mam 35 lat i jestem matką pięciorga dzieci. Pisze do państwa ponieważ jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji bytowej. Nie chce państwa prosić o pieniądze, ale zanim przejdę do meritum chcę opisać po krotce nasza sytuację. Jak już wspomniałam wychowujemy z mężem piątkę dzieci w wieku 17, 15, 12, 10, 8 lat.

Mieszkamy w Albertowsku-gmina Grodzisk Wlkp. Nasz dom jest bardzo stary i w bardzo złym stanie - ma ponad 100 lat i jest z drewnianych bali które niestety się rozsypują, boimy się w każdej chwili wszystko nam spadnie na głowę, ściany są jeszcze z gliny i słomy, nie ma nawet fundamentów, różnica poziomów sięga 30 cm - są rożne pęknięcia , nawet trzaśnięcie drzwiami może spowodować katastrofę, jest wilgoć i czarna pleśń.

Nie mamy nawet łazienki, wszyscy jesteśmy na jednym pokoju .
Nasza 10 letnia córka jest niepełnosprawna - cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i w tej sytuacji kiedy córka jest absolutnie niezdolna do samodzielnej egzystencji bardzo trudno jest mi nawet utrzymać prawidłową higienę z powodu braku łazienki - nie mogę jej nawet normalnie wykąpać! potrzebne są dla niej pieluchy.

Z Gminy nie mogę liczyć na pomoc, ponieważ Gmina nie ma ani pieniędzy ani mieszkań a kolejki są ogromne. Była komisja na wizji lokalnej i niestety stwierdzili, że dom nadaje się do rozbiórki - ale niestety musimy czekać, bo oni nic na to nie poradzą.

Tak samo jest w PCPR - oni również nie maja środków na to żeby nam pomoc.
Remont tego mieszkania nie ma sensu jest w tak złym stanie, że jak ruszymy jedna ścianę, to boimy się że runie reszta, i dopóty nie zdarzy się jakieś nieszczęście nikt nie zareaguje ale wtedy może być za późno ...

Podjęliśmy wiec decyzje, ze spróbujemy sami, chociaż wiedzieliśmy, że będzie nam trudno.
kupiliśmy trochę pustaków, założyliśmy szambo ekologiczne ,kanalizacje i wodę wzięliśmy na to kredyt na 25000 zł. I żeby było śmiesznie Ośrodek Pomocy Społecznej odmówił nam pomocy, ponieważ ten kredyt został wliczony do dochodu - rata miesięczna wynosi 716 zł i dlatego teraz przekraczamy wszelkie kryteria do jakiejkolwiek pomocy, co jest absurdem gdyż nie mamy żadnych korzyści finansowych z tego tytułu - wręcz odwrotnie, co miesiąc muszę przecież spłacać kredyt. Będzie trudno ale może jakoś sobie damy rade -chociaż brak nam teraz wszystkiego - mebli bo nasze maja już ponad 30 lat ubrań, artykułów szkolnych itp...

I tu właśnie jest nasza prośba do państwa -chciałabym prosić o pomoc w zebraniu materiałów budowlanych - potrzebne jest wszystko od żwiru po okna, farby, pustaki, drzewo na dach i wszystko inne co jest potrzebne do budowy domu. Potrzebna też jest pomoc żywnościowa, artykuły  szkolne i meble.
.
Niestety nie mam wyboru i nie jest mi wesoło, kiedy muszę żebrać - to jest bardzo przykre dla mnie i mojej rodziny, ale mam szczerą nadzieje ,że znajda się ludzie dobrej woli , którzy nam pomogą. Może ktoś ma czegoś za dużo i może się z nami podzielić.

Bardzo prosimy o wsparcie, będziemy wdzięczni za wszelka pomoc.

Ja jestem zawsze w domu, można przyjechać zobaczyć, porozmawiać.

Zapraszam

Nasz adres;
Izabela Fornalczyk
Albertowsko 56
62-065 Grodzisk Wlkp
Tel. 796 290 467
email izafornalczyk@interia.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Serwisy portalu

Cukrzyca - Kompendium wiedzy na temat tej przewlekłej choroby.

Alkoholizm - Grupy wsparcia dla uzależnionych, czat wsparcia

Akupresura - Medycyna naturalna w najlepszym wydaniu

Narkomania - Definicja, grupa wsparcia, porady, materiały

Uzależnienia, bulimia i anoreksja - Portal społecznościowy dla osób uzależnienych i wpołuzaleznionych

dołącz do nas

Znajdź nas w Google+

Polub nas

Szukaj pracy

oferty pracy

Jakiej pracy szukasz?
zawód, stanowisko, słowo kluczowe

Gdzie?
miejscowość lub województwo

Oferty pracy