Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 12:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 22:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 12:32
  • Załóż swoje konto!

Wsparcie dla Marty Kowalczyk

PDFDrukujEmail

marta_kowalczyk.jpgBardzo trudno jest pisać o sobie i o chorobie. Niektórzy mnie znają, dla innych jestem zupełnie obcą kobietą. Nazywam się Marta Kowalczyk.

Do 2010 roku byłem zdrową dziewczyną. W sierpniu 2011 roku po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu dostałam diagnozę SM stwardnienie rozsiane. Miałam wówczas 22 lata. Dla młodego człowieka, który ma plany na przyszłość, taka diagnoza jest szokiem! Stwardnienie rozsiane jest chorobą przewlekłą, nieuleczalną, Przedmiotem ataku choroby jest mielina, materiał otaczający włókna nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym. Mielina stanowi specyficzną izolację ułatwiającą przekazywanie impulsów nerwowych.

Wielkość i głębokość uszkodzeń mieliny oraz miejsce ich występowania determinuje przebieg i objawy choroby. Wypróbowałam już wszystkie metody nowoczesnego leczenia. Ani Betaferon za 3500 zł/miesiąc ani Tysabri za 7000 zł/miesiąc nie pomagały. Została mi tylko rehabilitacja która jest bardzo droga, a to co proponuje NFZ jest niewystarczające.

Dziś poruszam się za pomocą chodzika albo wózka inwalidzkiego. Po wykorzystaniu wszystkich oszczędności swoich i rodziny, mój kolega wpadł na pomysł ręcznego wysłania maili. Jest to jedyna forma na którą obecnie mnie stać. Jeśli uważasz, że możesz mi pomóc, to przekaż nawet symboliczną złotówkę. Wszystkie środki zgromadzone na subkoncie Fundacji będą wykorzystane na moje leczenie i rehabilitacje. Wszystkim darczyńcą, ludziom dobrego serca - SZCZERZE dziękuję. 

Można dokonywać dla mnie wpłat na moje subkonto Fundacji nr:

31 1240 6986 1000 0000 0245 2650

FUNDACJA NA RZECZ CHORYCH NA SM
ul. Romana Maya 1, 61-371 Poznań
W polu opisu przelewu proszę wpisać: Marta Kowalczyk

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...