Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 21:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 11:32
  • Załóż swoje konto!

Kamilowi potrzebne są poduszki i materac stabilizacyjny

PDFDrukujEmail

Kamil i Artur są braćmi, oboje od urodzenia chorują na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Chorobę Kamila zdiagnozowano w wieku 3 lat. Z powodu wciąż postępującego zaniku mięśni chłopiec od 8 roku życia porusza się wyłącznie na wózku.
Wraz z postępem choroby doszły problemy oddechowe i z tego powodu Kamil korzysta z wentylacji nieinwazyjnej za pomocą respiratora. W międzyczasie doszły inne powikłania, musiał mieć usztywniony kręgosłup, przez jakiś czas był karmiony przez gastrostomię. Obecnie dzięki przeprowadzonej operacji je samodzielnie.

Mimo wielu komplikacji zdrowotnych jakich doświadczył Kamil, chłopak nadal jest pogodny i wesoły. Realizuje swoje pasje. Dwa lata temu ukończył liceum ogólnokształcące, a obecnie poszerza eksternistycznie swoją wiedzę z aplikacji internetowych.

Niestety choroba wciąż postępuje, mięśnie są coraz słabsze, co doprowadziło do neurogennego zwichnięcia stawów biodrowych. Pojawiły się też przykurcza w stawach biodrowych i kolanowych.

Aby poprawić chłopcu komfort siedzenia i spania potrzebne są mu poduszki i materac stabilizacyjny, których łączny koszt to 3040 złotych.

Mama chłopców nie pracuje ponieważ obaj bracia wymagają stałej opieki i pomocy z jej strony (u młodszego z braci choroba przebiega łagodniej, ale niestety też postępuje. Artur stoczył ogromną walkę z chorobą, chciał chodzić, niestety przegrał tę walkę i od dwóch lat porusza się na wózku. Ale podobnie jak brat nie poddaje się, jest obecnie uczniem liceum i chce zostać informatykiem).

Od pięciu lat wychowuje synów sama. Utrzymuje się z renty socjalnej, świadczeń rodzinnych oraz alimentów. Cała rodzina mieszka w małej miejscowości Siemianice, na południu wielkopolski. Mimo wielu przeciwności losu starają się prowadzić normalne życie, wspierają się nawzajem bo wierzą, że razem mogą dokonać wiele.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup potrzebnego sprzętu, który zminimalizuje ból i poprawi komfort życia Kamilowi.

Fundacja Niesiemy Nadzieję
ul.Traugutta 34
61-514 Poznań

Agata Czajka
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Mariusz Łasiński
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Możesz pomóc przekazująca nawet najmniejszą kwotę na konto fundacji:
39 1160 2202 0000 0000 8139 6488
 
z dopiskiem dla Kamila

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie