Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 21:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 11:32
  • Załóż swoje konto!

Apel o pomoc dla 9-letniej dziewczynki Marzeny Banasińskiej

PDFDrukujEmail

Marzenka została przyjęta do Kliniki Kardiologii Dziecięcej w pierwszej dobie życia, w stanie bardzo ciężkim, z intensywną sinicą ośrodkową, rozpoznaniem wady serca. W badaniu ECHO stwierdzono ciężką postać zespołu Ebsteina z towarzyszącą duża niedomykalnością zastawki tętniczo-płucnej. U dziecka obecne były objawy ciężkiej niedomogi układu krążenia.


http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera/wideo/kardiochirurg-cudotworca
materiał o Marzence zaczyna się w około 16 minuty

Marzenka Banasińska - 9 letnia dziewczynka z wrodzoną wadą serca i niedowładem lewostronnym ciała.

HISTORIA CHOROBY.

Marzenka została przyjęta do Kliniki Kardiologii Dziecięcej w pierwszej dobie życia, w stanie bardzo ciężkim, z intensywną sinicą ośrodkową, rozpoznaniem wady serca. W badaniu ECHO stwierdzono ciężką postać zespołu Ebsteina z towarzyszącą duża niedomykalnością zastawki tętniczo-płucnej. U dziecka obecne były objawy ciężkiej niedomogi układu krążenia.

Włączono Marzenkę do leczenia prostin, nie uzyskując początkowo poprawy stanu ogólnego.
Ze względu na skomplikowanie wady, po konsultacji kardiochirurgicznej nie zakwalifikowano Marzenki do operacyjnego leczenia wady serca, czekając na zgon, gdyż nie było dla niej żadnego ratunku. W związku z tym dziecko zostało wypisane do domu z zaleceniem stałej kontroli w Poradni Kardiologicznej. Na szczęście po kilku tygodniach stan Marzenki stopniowo zaczął się poprawiać. Gdy skończyła pierwszy rok, zakwalifikowano dziecko do leczenia operacyjnego. Operacja się udała, jednak w okresie pooperacyjnym stwierdzono u dziecka chwilowe niedotlenienie mózgu, co spowodowało niedowład połowiczny lewej części ciała (głównie niedowład nerwu twarzowego po stronie lewej oraz niedowład spastyczny kończyn lewych). Wykonano tomografię komputerową oraz rezonans magnetyczny głowy stwierdzając obszar niedokrwienny odpowiadający zakresowi unaczynienia tętnicy środkowej mózgu. Wdrożono leczenie neurologiczne oraz program rehabilitacji. Z czasem stwierdzono stopniowe zmniejszanie się nasilenia porażenia lewostronnego.Marzenka powinna jak najszybciej odbyć druga fazę operacji - korekcyjną, warunkującą normalne życie.

:
JAK MOŻNA POMÓC MARZENCE I JEJ MAMIE ?

Jeżeli ktoś może w jakikolwiek sposób pomoc Marzence i jej mamie - czy to w sprawach pomocy codziennej jak zwykłe wsparcie, miłe słowo. Albo pomóc finansowo lub mieszkaniowo (Urząd Miasta do tej pory nie przyznał Pani Anie i jej córce Marzence lokalu socjalnego) - mama Marzenki wynajmują mieszkanie na parterze. Zasiłków mają 1200zł a czynsz wynajmu to 900zł!!! Jeśli ktoś nie jest obojętny na ich los i może pomóc - proszę o kontakt. Zaczynamy również zbiórkę pieniążków na kolejną operację Marzenki, która ma odbyć się w Monachium pod okiem Profesora Malca w połowie 2011 roku.

http://www.facebook.com/pages/Pomozmy-Marzence/158632820817125?ref=sgm

Numer konta pod który można wpłacać środki finansowe dla Marzenki:


39 1910 1048 2944 0352 7337 0001 Deutsche Bank PBC S.A. al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa Polska DEUTPLPK tytłem "Pomoc Marzence"


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie