Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 21:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 11:32
  • Załóż swoje konto!

Michał Szymczak potrzebuje pomocy

PDFDrukujEmail

10-letni Michał choruje na wiotkość mięśniowo-więzadłową, podwichnięcie stawu ramienno - łopatkowego, martwicę kości łódkowatej (kości stopy). Najbardziej uciążliwym objawem wiotkości są bóle stawów oraz częste zwichnięcia ramienia (nawet kilka razy dziennie) – bez wyraźnej przyczyny, także w czasie snu.

Kolejne zwichnięcia nie tylko utrudniają codziennie życie i sprawiają ogromny ból, ale także zwiększają ryzyko zmian zwyrodnieniowych w stawie. Chłopiec musi nosić na stałe stabilizator stawu barkowego, który choć częściowo pomaga zapobiegać urazom.

Poza unieruchomieniem barku, Michał wymaga intensywnych ćwiczeń wzmacniających mięśnie. Mimo, że rodzice sami próbują rehabilitować syna w warunkach domowych, nie są w stanie zapewnić mu wystarczającej stymulacji. By zachować sprawność, chłopiec powinien przynajmniej kilka razy w roku wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne. Niestety skromne dochody rodziny nie pozwalają na opłacenie specjalistycznego leczenia.

Michał choruje także na astmę, alergię pokarmową, refluks przełykowo - żołądkowy, astygmatyzm. Większość z tych schorzeń musi być leczona farmakologicznie.

Mimo częstych i długich pobytów w szpitalach, Michał nie ma problemów z nauką. Jest bardzo zdolnym uczniem, nie tylko bardzo szybko nadrabia zaległości programowe, ale prześciga w nauce swoich rówieśników.

Rodzice zwracają się o pomoc finansową, by ich syn mógł normalnie funkcjonować wśród innych dzieci. Chętnie przyjmą także pomoc rzeczową: odzież, przybory szkolne.

Informacje do przelewu - Michał Szymczak
Oto dane do przelewu:
Fundacja "Mam serce"
ul. Wita Stwosza 12
02-661 Warszawa
Nazwa banku: Millennium Bank
Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325
Tytuł przelewu: Michał Szymczak

Wszystkie darowizny z tytułem "Michał Szymczak" są w 100% wpłacane na jego konto. Fundacja nie pobiera żadnych

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie