Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 21:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 11:32
  • Załóż swoje konto!

Naprawmy stópki Agatki

PDFDrukujEmail

Agatka urodziła się w 2010r. z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, pęcherzem neurogennym (jest co 3 godziny cewnikowana) i stopami końsko-szpotawymi.

Na rodziców spadło to jak grom z jasnego nieba, ponieważ w ciąży nie wykryto żadnych nieprawidłowości. A dobrze wiedzieli, że życie z niepełnosprawnym dzieckiem to radość przeplatana strachem i cierpieniem...ich starszy synek Dawid urodził się z Zespołem Downa.

Historia rodziny Jarzembińskich jest niezwykła. Bardzo pragnęli mieć dzieci. Kiedy na pierwszym teście ciążowym pokazały się dwie kreski, radości nie było końca. - Tak bardzo chcieliśmy mieć dzieci - wspomina Pani Agata - i kiedy w końcu się udało, byliśmy tacy szczęśliwi. Ciąża wzorcowa, badania prenatalne pokazywało, że wszystko jest w porządku. Jednak nie było. 5.03.2008 r. urodził się Dawidek z zespołem Downa. Ogarnęła nas czarna rozpacz. Biegałam po lekarzach genetykach, żeby znaleźć przyczynę. Lekarze orzekli, że poprostu na nas trafiło..z populacji.

Lekarze powiedzieli, że nie ma przeciwskazań, żeby starać się o rodzeństwo dla Dawidka. Kolejna ciąża była jeszcze większą radością. Szczęśliwa mama tym razem bardziej uważała na siebie, chuchała na dzieciątko w brzuchu i biegała po lekarzach. Ciąża znowu była wzorcowa, badania prenatalne w porządku, nawet amniopunkcja nic nie wykryła. Niestety, Agatka przyszła na świat bardzo chora. W pierwszej dobie życia została poddana operacji zamknięcia przepukliny, kolejne 2 miesiące przebywała na oddziale neurochirurgii w CZD. Tam przeszła aż 7 operacji.

Dzisiaj Agatka jest po kolejnych operacjach i mimo tylu chorób jest silną,dzielną i upartą dziewczynką - jak przystało na zodiakalnego Byka :) Umysłowo Agatka rozwija się prawidłowo, tak jak jej rówieśnicy. Zaczyna mówić całymi zdaniami i jest typową Zosią-samosią, która chce wszystko robić sama. Jedynym organiczeniem jest niepełnosprawność ruchowa. Dziewczynka bardzo się stara, aby w przyszłości chodzić. Dzielnie znosi ciężką rehabilitację, dzięki której robi ogromne postępy.

Niestety, bez operacji Agatka nie ma szans na chodzenie. Jej stópki mimo wcześniejszych zabiegów i gipsowaniu są nadal końsko-szpotawe. Tylko radykalna operacja na kościach i tkankach miękkich pomoże jej stanąć na własnych nóżkach. Termin operacji został wyznaczony na 20 listopada tego roku. Będzie operował dr Napiontek, znany ortopeda i chirurg. 3 tygodnie wcześniej Agatka będzie miała zagipsowane nóżki aż do samej operacji.

Niestety, koszt samej operacji to 11.000 zł. Rodzice są w stanie zrezygnować ze wszystkiego dla siebie, żeby tylko opłacić rehabilitację, potrzebne sprzęty. Dzieci nigdy nie były na żadnym turnusie, może kiedyś się uda...Teraz najważniejsza jest operacja stópek Agatki. Czasu na zebranie pieniędzy zostało naprawdę mało, dlatego zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie.

My, rodzice, nie tracimy wiary i nie chcemy się poddać. Ona tak dzielnie walczyła o życie, a my walczymy o jej sprawność ruchową . Marzymy, aby mogła wziąć swojego braciszka za rączkę (który kocha ją całym swoim serduszkiem) i razem pójść na pobliski plac zabaw. Dziękujemy za każdą wpłatę. Rodzice "wyjątkowych" maluchów

http://www.fundacja-sloneczko.pl
KRS: 0000186434
Tel.: 662 255 355
Adres:
Stawnica 33
77-400, Złotów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie