Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 21:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 11:32
  • Załóż swoje konto!

Jaś zbiera na operację serduszka

PDFDrukujEmail

W lutym 2010 roku prenatalnie zdiagnozowano u Jasia bardzo poważną wrodzoną, złożoną wadę serca - niedorozwój lewego serca (HLHS). Jego serduszko posiada tylko prawą komorę, która musi przejąć obie funkcje zdrowego organu.

Niestety, u Jasia dodatkowo zdiagnozowano niedomykalność jedynej zastawki - zastawki trójdzielnej, co dodatkowo komplikuje sytuację. Jego serce nigdy nie będzie pracowało jak serce zdrowego człowieka. W Polsce jedynie dwa ośrodki - w Łodzi i Krakowie - specjalizują się w operowaniu tego rodzaju wad.

Dzisiaj Jaś ma 2 lata i 3 miesiące. Przeszedł już dwie ciężkie operacje na otwartym sercu (operacje Norwooda i Glenna), które były przeprowadzane w Łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Obecnie chłopczyk czeka na ostatni etap leczenia - operację Fontana. Ośrodkiem specjalizującym się, m.in. w operacji metodą Fontana i jednocześnie dającym większe niż polskie ośrodki szanse na przeżycie, jest klinika w Monachium, która od lat ma bardzo dobre i niezmienne wyniki operacyjne. Dlatego rodzice zgłosili się do prof. Malca - wybitnego, polskiego kardiochirurga operującego w Klinikum Grosshadern w Monachium z prośbą o pomoc. Profesor zgodził się zoperować Jasia i wydał kwalifikację na koniec bieżącego roku. Niestety, leczenie poza granicami kraju jest odpłatne i nierefundowane przez polski NFZ. W Monachium koszt operacji Fontana wynosi 27.700 euro.

Dzięki pomocy przyjaciół i ludzi dobrego serca dziś możemy zapewnić Synkowi bieżące leczenie. - przyznają rodzice - Jednak koszt operacji w Monachium znacznie przekracza nasze możliwości finansowe. Stąd zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc.

Życie Jasia nie jest łatwe, ale maluszek dzielnie znosi wszystkie zabiegi oraz badania, a rodzicom dostarcza wiele radości, gdyż jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem potrafiącym się cieszyć każdym dniem. - Wiemy, że czas każdego z nas jest policzony i że nie zależy od nas samych, pragniemy jednak zrobić wszystko by zapewnić Jasiowi jak największe szanse na życie.- mówią.

Jaś, zwany też Johnym, jest wesołym, żywiołowym, dowcipnym, ale i bardzo upartym 2-latkiem. O jego chorobie przypomina codzienne podawanie leków rano i wieczorem oraz coraz dłuższe wizyty na szpitalnym oddziale. Jego życie nie odbiega na razie od życia rówieśników, poza tym, że nie biega, jak inne dzieci w jego wieku i dość szybko się męczy. Jego ulubione słowo to „nie”. Kocha muzykę. Gitara, bębenek to jego ulubione zabawki, a zamiast bajek godzinami ogląda lekcje gry na perkusji oraz gitarze na YouTube. Jednym słowem - Rock'n'Rollowy chłopak. Uwielbia też wychodzić na plac zabaw, zwany prze Niego „bijo-bijo”. No i kocha czekoladę.

Za każdą pomoc w leczeniu Jasia bardzo serdecznie dziękujemy. Zbieramy 6000 zł na dofinansowanie operacji serduszka Jasia.

http://www.fundacja-sloneczko.pl
KRS: 0000186434
Tel.: 662 255 355
Adres:
Stawnica 33
77-400, Złotów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie