Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 12:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 22:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 12:32
  • Załóż swoje konto!

Domowi ,,bokserzy'' będą wyrzucani na ulicę

PDFDrukujEmail

Artykuły

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
To nie maltretowana przez męża kobieta będzie musiała uciekać z domu do ośrodka interwencji kryzysowej, tylko domowy oprawca będzie wyrzucany na ulicę - taką rewolucyjną zmianę proponują posłowie zajmujący się nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. To co się dzieje teraz jest kuriozalne i wywołuje od dawna protesty wielu organizacji i instytucji zajmujących się ochroną rodzin i prawami kobiet. Bo właśnie bite czy nękane psychicznie przez swoich mężów kobiety, muszą uciekać z dziećmi z domu i tułać się po ośrodkach pomocy lub u rodziny czy znajomych, podczas gdy ich ciemiężyciel zostaje w mieszkaniu i nawet po wyroku za przemoc nie ma siły, aby go wyrzucić.

Teraz, jak proponują posłowie, natychmiastowa eksmisja domowego ,,boksera'', będzie pierwszą karą wobec niego. Interweniujący w czasie domowej awantury policjant będzie mógł zatrzymać w go w areszcie i powiadomić prokuratora o zajściu. Prokurator będzie mógł wydać nakaz opuszczenia mieszkania nawet na trzy miesiące, aby w czasie śledztwa ofiary przemocy nie mieszkały razem ze swoim oprawcą. Ostateczną decyzję podejmie sąd, który będzie mógł eksmitować ciemiężyciela nawet na 10 lat. Sąd może też zakazać mu zbliżania się do mieszkania i rodziny.

Zmianami w ustawie posłowie zajmą się na posiedzeniu Sejmu, rozpoczynającym się 9 lutego. - Klub PO popiera w całości te rozwiązania. Wymagać one będą także zmian w kodeksach karnym i postępowania karnego. Uwzględniać muszą również zmianę w zakresie prawa własności, ponieważ eksmisja stosowana ma być też wobec właścicieli mieszkań - mówi Witold Pahl, poseł PO z Gorzowa Wlkp.
za:.gazetalubuska.pl/sc

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...