Ostatnie wiadomości:
Stoły chłodnicze – urządzenia dwu funkcyjne - środa, 24 czerwca 2020 06:08
Ugotuj pyszny bigos domowym sposobem - środa, 17 czerwca 2020 20:33
Ugotuj pyszny bigos domowym sposobem - środa, 17 czerwca 2020 20:33
Jak się nie nudzić w domu? - poniedziałek, 18 maja 2020 12:47
Dochodzenie roszczenia za opóźniony lot - czwartek, 16 kwietnia 2020 15:07
Remont mieszkania nie musi być straszny! - poniedziałek, 02 marca 2020 13:32
Odtruwanie alkoholowe – jak to wygląda? - środa, 29 stycznia 2020 13:19
  • Załóż swoje konto!

Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość

PDFDrukujEmail

blu

Czym są odtwarzacze Blu-ray? Zgodnie ze swoją nazwą, dają przede wszystkim możliwość odczytywania płyt tego typu, jednak na tym ich możliwości się nie kończą. Oprócz tego obsługują płyty DVD i CD, a także mogą umożliwiać streaming z sieci. Ponieważ ceny za te urządzenia wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.

Odtwarzacze Blu-ray – czym powinny się cechować?

Podobnie jak inne urządzenia, obsługujący płyty Blu-ray odtwarzacz powinien zapewniać maksimum funkcji i wygody użytkowana. Najprostsze, a zarazem najtańsze modele umożliwiają odtwarzanie płyt i tyle. Jednak żyjemy w czasach mobilnych, dlatego warto wymagać więcej. Bez problemu znajdziemy odtwarzacze Blu-ray, które obsługują Screen Mirroring, czyli dają możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona na ekranie podłączonego do odtwarzacza telewizora.

Mało tego – jeśli nie posiadasz Smart TV, wspierający Blu-ray odtwarzacz może stać się uzupełnieniem posiadanego przez ciebie urządzenia dzięki funkcji Smart Hub – poprzez niego będziesz mieć w swoim telewizorze możliwość używania aplikacji, w tym dostępu do sieci społecznościowych, gier, a także serwisów i usług. Innymi słowy – telewizor uzyska takie same możliwości, jak smartfon czy tablet! Ale oczywiście korzystanie np. z Netflixa na ekranie telewizora jest znacznie bardziej komfortowe niż nawet na 12-calowym wyświetlaczu tableta!

Dzięki szerokiemu wyborowi możesz znaleźć odtwarzacz Blu-ray dopasowany dokładnie do twoich indywidualnych potrzeb i posiadanego telewizora. Jeśli masz już Smart TV, bardziej zaawansowany model nie będzie ci potrzebny, ale jeśli go nie masz – zakup odtwarzacza będzie znacznie tańszym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć dostęp do wymienionych treści, niż nabycie w tym celu Smart TV.

Pamiętaj także o tym, że podobnie jak większość nowoczesnych urządzeń elektronicznych, także odtwarzacz obsługujący płyty Blu-ray może być modelem bezprzewodowym, co wyeliminuje konieczność używania kabli w salonie, wpływając nie tylko na wygodę użytkowania (odtwarzacz nie musi stać obok telewizora), ale i estetykę pomieszczenia.

Odtwarzacze Blu-ray – o czym należy pamiętać?

Mając odtwarzacz Blu-ray, możesz obsługiwać płyty mieszczące ogromne ilości danych. Jeśli chcesz je samodzielnie zapisać, potrzebny będzie komputer z odpowiednim programem oraz nagrywarką. Ponieważ nagrania w jakości 4K zajmują sporo miejsca, dzięki możliwości zapisania ich na płycie nie zajmujesz dysku twardego i nie musisz się martwić, że zabraknie przestrzeni na inne dane.

Odtwarzacz Blu-ray umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości porównywalnej z kinową, obsługuje także dźwięk wysokiej jakości, ale jeśli chcesz zyskać naprawdę dobry efekt, musisz zainwestować w soundbar lub odpowiedni system nagłaśniających, dzięki czemu we własnym salonie poczujesz się jak w prawdziwym kinie.

Materiał zewnętrzny

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Poradnia psychologiczna - kiedy wybrać się do psychologa?
Poradnia psychologiczna -...   Jeszcze do niedawna problemy zdrowotne związane ze zdrowiem psychicznym były w naszym społeczeństwie tematem tabu. Na szczęście ich postrzeganie zmieniło się, a osoby potrzebujące...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości