Ostatnie wiadomości:
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
Pomysł na prezent dla majsterkowicza - czwartek, 13 grudnia 2018 20:00
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź - środa, 05 września 2018 18:29
Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość - piątek, 17 sierpnia 2018 13:11
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
  • Załóż swoje konto!

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź

PDFDrukujEmail

arty


Masz świadomość, że ubezpieczenie NNW wykupywane przez szkołę nie jest obowiązkowe? Jeżeli planujesz zapewnić dziecku indywidualną polisę, poznaj najlepsze oferty. Sprawdź, ile kosztuje dobrze dobrane ubezpieczenie. Dowiedz się, na co zwracać uwagę.

Wielu rodziców nadal decyduje się na polisy NNW zapewniane przez szkołę. Jest to opcja wygodna i przy tym tania – ubezpieczenie kosztuje średnio 30 zł. Problem w tym, że część składki wcale nie musi iść na polisę ucznia – niektóre szkoły otrzymują od towarzystw ubezpieczeniowych „premie” za skorzystanie z oferty. Chociaż od kwietnia 2016 roku taka praktyka nie jest dozwolona, nadal sytuacje tego typu mają miejsce. Dlatego ubezpieczenie w szkole obowiązujące warto wykupić samodzielnie.

Ubezpieczenie NNW – koszt

Nie da się jednoznacznie wskazać ogólnej ceny ubezpieczenia NNW wykupywanego samodzielnie. Oferty towarzystw różnią się, m.in. w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia, zakresu ochrony ubezpieczeniowej czy ryzyka szacowanego przez danego ubezpieczyciela indywidualnie.

Warto sprawdzić cenę ubezpieczenia w porównywarce Rankomat.pl. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, aby otrzymać spersonalizowaną wycenę. Można także skorzystać z aktualnego rankingu polis NNW stworzonego na podstawie domyślnych parametrów.

Jak wynika z popularnego zestawienia, korzystne ubezpieczenie szkolne oferują m.in. takie towarzystwa ubezpieczeniowe jak:

  • Generali

Składka dostępna jest już od 34 zł. Oferta wyróżnia się szerokim zakresem sumy ubezpieczenia: od 15 000 zł do 55 000 zł.

  • Gothaer

Towarzystwo oferuje składkę już od 34 zł. Suma ubezpieczenia mieści się w granicach od 10 000 zł do 50 000 zł. Dodatkowo za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłacana jest kwota od 20 do 40 zł (dla danego zakresu sumy ubezpieczenia).

  • Signal Iduna

Składka dostępna jest już od 37 zł. Suma ubezpieczenia wynosi od 10 000 zł do 50 000 zł. Za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłacane jest świadczenie w wysokości 30 zł.

  • Link4

Tutaj składka wynosi aż 66 zł. Jednak ubezpieczyciel zapewnia sumę ubezpieczenia od 15 000 zł do 100 000 zł. Za każdy dzień pobytu w szpitalu należy się świadczenie w wysokości 100 zł.

Ubezpieczenie NNW kupione samodzielnie – najważniejsze zalety

Ubezpieczenie NNW dla dziecka wykupywane we własnym zakresie niesie za sobą szereg korzyści. Chociaż składka może być minimalnie wyższa, rodzic ma szansę dopasować zakres polisy do potrzeb i oczekiwań oraz ustalić wysokość sumy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak dobrać opony letnie - poradnik
Jak dobrać opony letnie -... Pod koniec zimy przychodzi czas, kiedy należy przygotować swoje auto na przyjście wiosny. Jednym z najważniejszych zadań jest dostosowanie ogumienia do panujących warunków. Można założyć...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości