Ostatnie wiadomości:
  • Załóż swoje konto!

Angielski dla biznesu – czym jest i dlaczego warto go opanować?

PDFDrukujEmail

an

Angielski jest językiem międzynarodowym, którym posługuje się właściwie cały współczesny świat biznesu. Bez względu na kraj i uwarunkowania kulturowe znając jezyk angielski możemy mieć pewność, że uda nam się porozumieć z praktycznie każdym klientem i partnerem biznesowym zza granicy. Czym właściwie jest język angielski dla biznesu i dlaczego warto się go uczyć?

Business English, czyli angielski dla biznesu w praktyce

angielski biznesowy

Business English to nic innego, jak biznesowa odmiana języka angielskiego, w której największy nacisk kładzie się na naukę języka obcego w kontekście działalności zawodowej. Umiejętności językowe są ćwiczone i doskonalone w oparciu o materiały pisemne i multimedialne związane z tematyką okołobiznesową, co pozwala na opanowanie słownictwa, wymowy oraz umiejętności lingwistycznych niezbędnych do posługiwania się językiem angielskim w środowisku pracy. Podczas kursanci uczą się m. in. prowadzenia rozmów telefonicznych z anglojęzycznymi klientami, kontrahentami i partnerami biznesowymi, pisania listów w formie tradycyjnej i elektronicznej, sztuki negocjowania w języku obcym, tworzenia i przedstawiania prezentacji na spotkania z zagranicznymi gośćmi oraz wielu innych przydatnych w pracy umiejętności.

Na zajęciach z angielskiego dla biznesu często pojawiają się także zagadnienia dotyczące tzw. etykiety biznesowej, a uczestnicy mają szansę poznania różnic kulturowych w międzynarodowym środowisku, których znajomość może być niezwykle pożądaną umiejętnością podczas prowadzenia rozmów, negocjacji oraz spotkań w wielonarodowym gronie. Zajęcia z Business English skierowane są głównie do firm, które pragną zainwestować w rozwój umiejętności swoich pracowników i tym samym podnieść swój prestiż oraz znaczenie na arenie międzynarodowej. Profesjonalne szkoły językowe, do których należy Eklektika, dostosowują tematykę zajęć do profilu działalności firmy skupiając się na tym, co dla niej najistotniejsze. Tak realizowany angielski dla biznesu pozwala szybko opanować nowe umiejętności oraz wdrożyć je w życie podnosząc tym samym kwalifikacje i prestiż firmy.

Dlaczego warto zainwestować w kurs Business English dla pracowników?

angielski dla biznesu

Kursy angielskiego dla biznesu najczęściej prowadzone są stacjonarnie, a zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu w siedzibie firmy. Oprócz takiej formy prowadzenia zajęć, Eklektika wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów oferuje także możliwość wykupienia lekcji indywidualnych oraz kursów online prowadzonych w formie lekcji zdalnych za pośrednictwem Skype lub telekonferencji. Bez względu na formę prowadzenia zajęć, wszystkie kursy są dostosowywane indywidualnie do potrzeb oraz wymagań każdego klienta, a ich zwieńczeniem jest egzamin wewnętrzny, który pozwala ocenić postępy i kwalifikacje językowe każdego uczestnika.

Kurs angielski dla biznesu prowadzony przez profesjonalną firmę pozwala szybko podnieść umiejętności językowe uczestników, oswoić ich z biznesową odmianą języka angielskiego oraz zapewnić wiedzę zgodną z branżą, w której działa firma oraz międzynarodowymi standardami. Szczególny nacisk kładziony na praktyczne umiejętności potrzebne w pracy zawodowej gwarantuje efektywne wykorzystanie zdobytych podczas lekcji informacji w codziennej działalności zawodowej oraz pozwala poczuć się pewniej podczas posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach biznesowych.

Materiał zewnętrzny

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

W maju łagodniejsze zasady bezpieczeństwa – jeśli utrzyma się niski wskaźnik zakażeń. Sprawdź harmonogram zmian
W maju łagodniejsze zasady...   Ostatnie dni to znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Wszystko za sprawą naszego odpowiedzialnego zachowania i coraz większej liczby zaszczepionych osób. Jeżeli trend...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości