Ostatnie wiadomości:
Jak przygotować kawę korzenną? - środa, 28 grudnia 2022 17:33
Jak dostać zwolnienie lekarskie online? - środa, 09 listopada 2022 19:43
Jak powinien wyglądać odpowiedni ubiór na motor? - czwartek, 27 października 2022 13:13
Hosting www – jak działa i jak wybrać odpowiedni? - wtorek, 25 października 2022 05:04
Meblościanki w Twoich czterech kątach - czwartek, 20 października 2022 14:36
Miseczki dla kota - jak wybrać odpowiednie? - sobota, 01 października 2022 00:00
Kasze w psim jedzeniu - wtorek, 18 października 2022 19:29
Peeling do skóry głowy – dlaczego jest tak ważny? - wtorek, 18 października 2022 12:13
Czy warto kupić parapety MDF? - poniedziałek, 17 października 2022 17:47
Lilie wodne w Twoim ogrodzie - czwartek, 13 października 2022 17:15
  • Załóż swoje konto!

Stoły chłodnicze – urządzenia dwu funkcyjne

PDFDrukujEmail

okladka

Lokale gastronomiczne to miejsca, w których przygotowuje i przechowuje się różne posiłki. Można to robić na stolach nierdzewnych oraz w szafach chłodniczych. Co, jednak gdy walczymy o każdy centymetr wolnej przestrzeni. Wówczas warto zastanowić się nad zakupem stołów chłodniczych. W artykule tym przedstawimy Wam te rozwiązania.

Stoły chłodnicze – urządzenia dwa w jednym.

 Stoły chłodnicze to maszyny, które tak naprawdę łączą dwie funkcjonalności. Przede wszystkim można na nich przygotowywać różne dania. Posiadają one blaty ze stali nierdzewnej, które naprawdę będą w stanie wiele przetrwać. Także w łatwy sposób zadbacie o ich czystość.

 Jednak urządzenia te również mogą służyć, jako miejsce przechowywania produktów łatwo psujących się. Na swoim wyposażeniu posiadają one agregat chłodniczy, który wychładza wnętrze do odpowiedniej temperatury. Zazwyczaj zakres ten plasuje się pomiędzy -2°C a +8°C. Wartości te są wystarczające, aby uchronić przetrzymywane produkty przed zniszczeniem.

Połączenie dwóch większych urządzeń w jedno pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce, tym bardziej, jeżeli posiadacie mniejszy lokal. Wówczas warto rozważyć zakup stołów chłodniczych.

Stoły chłodnicze w pizzeri

Rodzaje stołów chłodniczych.

Ze względu na wykonywane zadania stoły chłodnicze możemy podzielić na:

  • Stoły chłodnicze robocze – dla tego typu maszyn, charakterystyczne jest to, że w swojej górnej części posiadają tylko duży blat roboczy. To właśnie na nim będziecie w stanie przygotowywać różne potrawy.
  • Stoły chłodnicze sałatkowe – urządzenia z tej rodziny posiadają w swoim blacie otwory na pojemniki GN. Takie wykonanie sprawia, że będziecie mogli przechowywać w wygodny sposób surówki oraz sałatki. Posiadają one także nadbudowę ze stali nierdzewnej bądź szkła chroniącą przechowywane produkty.
  • Stoły chłodnicze do pizzy – rozwiązania przeznaczone dla lokali serwujących kuchnię włoską. W odróżnieniu od stołów roboczych tutaj występuje blat ze stali nierdzewnej. Gwarantuje on nieprzywierania ciasta podczas jego wyrabiania.

Wyżej przedstawione maszyny są najczęściej występującymi w profesjonalnych zastosowaniach.

Położenie agregatu w stołach chłodniczych.

Wbrew pozorom położenie sprężarki ma dość duże znaczenie. To ono determinuje niektóre cechy stołów chłodniczych. Jednak zacznijmy od początku. Agregaty mogą być umieszczone z prawej, lewej strony urządzenia bądź na jego spodzie. Dwa pierwsze ułożenia zwiększają wymiary całej maszyny, jednak nie zabierają ani milimetra z przestrzeni przechowalniczej. Co za tym idzie umieścimy w środku więcej produktów.

Przygotowanie pizzy przy pomocy stołów chłodniczych.

Natomiast trzeci położenie umożliwia maksymalne zminimalizowania produktu. Niestety wiążę się to z utratą części przestrzeni do magazynowania. Wynika to z faktu, że element chłodzący częściowo wchodzi w głąb maszyny.

Tak naprawdę wybór odpowiedniego położenia agregatu zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy w swoim lokalu gastronomicznym. 

Stoły chłodnicze dla gastronomii.

Stoły chłodnicze to urządzenia, które przydadzą się w większości lokali gastronomicznych. W związku, z czym warto zastanowić się nad ich zakupem. Jeżeli będziecie już zdecydowani, zajrzyjcie na stronę: www.wyposazenie-sklepowe.pl. W miejscu tym znajdziecie bogaty asortyment maszyn od różnych producentów. Jesteśmy przekonani, że w tym sklepie internetowym zakupicie interesujące Was produkty. My dziękujemy za uwagę oraz zapraszamy do innych naszych artykułów.

Materiał zewnętrzny

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak przygotować kawę korzenną?
Jak przygotować kawę... Zimowy, świąteczny czas to moment, który wielu osobom kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Najlepiej, jeżeli takie błogie lenistwo wzbogaci się o domowe pierniki i kawę z dodatkiem...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości