Ostatnie wiadomości:
Jak przygotować kawę korzenną? - środa, 28 grudnia 2022 17:33
Jak dostać zwolnienie lekarskie online? - środa, 09 listopada 2022 19:43
Jak powinien wyglądać odpowiedni ubiór na motor? - czwartek, 27 października 2022 13:13
Hosting www – jak działa i jak wybrać odpowiedni? - wtorek, 25 października 2022 05:04
Meblościanki w Twoich czterech kątach - czwartek, 20 października 2022 14:36
Miseczki dla kota - jak wybrać odpowiednie? - sobota, 01 października 2022 00:00
Kasze w psim jedzeniu - wtorek, 18 października 2022 19:29
Peeling do skóry głowy – dlaczego jest tak ważny? - wtorek, 18 października 2022 12:13
Czy warto kupić parapety MDF? - poniedziałek, 17 października 2022 17:47
Lilie wodne w Twoim ogrodzie - czwartek, 13 października 2022 17:15
  • Załóż swoje konto!

Jak dostać zwolnienie lekarskie online?

PDFDrukujEmail

20221022114336 g019abc969abe5fc05fd0889766a2e5145f4cea92bec6924bb3ad5ba37081ed51c22ba5492e49f830ee2e974189fa6c48 640.jpg

Choroba nie zna dnia ani godziny. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym trudno utrzymać organizm w dobrej kondycji nawet osobom prowadzącym zdrowy, zbilansowany tryb życia. Wirusy, bakterie, zakażenia, zarazić się można niemalże na każdym kroku, stojąc chociażby w kolejce w sklepie po śniadanie. Stan chorobowy wymaga leczenia, a z tym wiąże się również konieczność pozostania w domu. Pracując w firmie, należy powiadomić pracodawcę o przyczynie swojej nieobecności oraz dostarczyć zwolnienie lekarskie. Telemedycyna znacząco się rozwinęła w ostatnim czasie. Zwolnienie L4 można w tej chwili uzyskać również internetowo. Dzięki temu chory nie naraża ani siebie na pogorszenie stanu zdrowia, ani też innych. W jaki sposób uzyskuje się zwolnienia lekarskie online bez stania w kolejce w przychodni?

Jak działa zwolnienie lekarskie online?

L4 przez internet ma dokładnie taką samą wartość jak dawna wersja zwolnienia lekarskiego w wersji papierowej. Wystawia je lekarz w systemie e-zdrowie. Z racji więc tego, że przybiera aktualnie postać dokumentu elektronicznego, często można się również spotkać z określaniem go e-ZLA. L4 przez internet stanowi oficjalne potwierdzenie czy też diagnozę specjalisty o niezdolności pacjenta do pracy. To lekarz określa stan zdrowia pacjenta na podstawie wywiadu medycznego przeprowadzonego podczas konsultacji online. Zwolnienie w formie elektronicznej jest automatycznie wysyłane przez Platformę Usług Elektronicznych do pracodawcy oraz ZUS. Dzięki temu, chory nie musi fatygować się osobiście do pracodawcy.

Zwolnienie lekarskie online w kilku krokach

Zwolnienie online jest wystawiane przez specjalistę dopiero po ocenie stanu zdrowia pacjenta. Ten musi jednak w pierwszej kolejności doprowadzić do kontaktu z lekarzem. Konsultacja lekarska online zajmuje aktualnie kilka chwil, bowiem nawet w ciągu godziny można zasięgnąć porady lekarskiej.

Podstawowe warunki otrzymania zwolnienia lekarskiego

O zwolnienie online może się ubiegać każda osoba pracująca, zatrudniona na umowę o pracę lub umowę zlecenie. Istotne jest cykliczne opłacanie składki na ubezpieczenie chorobowe. Z tego też tytułu, przebywając na L4 online, otrzymuje się wynagrodzenie najpierw z ramienia pracodawcy, a po 33 dniach, wypłaca je ZUS. Z pewnością istotne z punktu widzenia każdego rodzica jest zwolnienie online na opiekę nad chorym dzieckiem lub członkiem rodziny.

Konsultacja specjalistyczna

Aby uzyskać zwolnienie lekarskie online należy umówić konsultację online. Na szczęście telemedycyna wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów. Obecnie stan zdrowia można skonsultować na kilka sposobów: poprzez teleporadę, rozmowę wideo lub czat. Podczas konsultacji, lekarz standardowo przeprowadza wywiad medyczny i analizuje ewentualne wyniki badań, jeśli pacjent takowe posiada. Na tej podstawie opracowuje indywidualny program leczenia, wystawia e-receptę oraz decyduje o zwolnieniu lekarskim. L4 przez internet jest automatycznie wysyłane do pracodawcy.  

Obecnie w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego nie trzeba nawet wychodzić z domu. Umówienie konsultacji lekarskiej online zajmuje chwilę, a sam proces diagnozowania i wystawiania L4 przez specjalistę również odbywa się przez internet. Daje to pacjentom ogromny komfort profesjonalnego leczenia niemalże w trybie ekspresowym bez stania w kolejce w przychodni. 

 

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak przygotować kawę korzenną?
Jak przygotować kawę... Zimowy, świąteczny czas to moment, który wielu osobom kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Najlepiej, jeżeli takie błogie lenistwo wzbogaci się o domowe pierniki i kawę z dodatkiem...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 315 gości