Ostatnie wiadomości:
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
  • Załóż swoje konto!

Dadzą miłość małej Natalce

PDFDrukujEmail

Rodziny z całej Polski chcą dać dom Natalce z Oleśnicy. Jeszcze w tym miesiącu o jej losie rozstrzygnie sąd. (© Fot. Tomasz Hołod)
Rodziny z całej Polski chcą stworzyć dom trzyletniej Natalce z Oleśnicy, pozostawionej przez rodzinę zastępczą we wrocławskim szpitalu. O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. Odzew Czytelników przeszedł wszelkie oczekiwania.

Chorą na fenyloketonurię dziewczynką po operacji krwiaka mózgu zajmowały się pielęgniarki z oddziału neurochirurgii w klinice przy ul. Borowskiej, bo przez trzy tygodnie nikt jej nie odwiedzał. Na mocy tymczasowej decyzji sądu w Lubaniu dziecko jest teraz w ośrodku leczniczym prowadzonym przez zakonnice w Wierzbicach pod Wrocławiem.

- Czuje się u nas świetnie. Bawi się, znalazła przyjaciół - opowiada siostra Józefa Machowska, dyrektorka zakładu w Wierzbicach.

Odkąd tam trafiła (we wtorek), codziennie zgłaszają się do naszej redakcji i do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu osoby, które chcą stworzyć jej rodzinę zastępczą.
- Wczoraj, w sprawie Natalki, w ciągu trzech godzin mieliśmy trzy telefony - opowiada Katarzyna Wójcik, szefowa PCPR w Lubaniu. Do redakcji zgłosiła się natomiast rodzina aż ze Świnoujścia.

- Jak ją zobaczyłam, od razu czułam, że to dziecko dla nas - opowiada Anna Wajda, która z mężem od trzech lat tworzy rodzinę zastępczą dla 12-letniego chłopca. Małżeństwo przeszło kursy i szkolenia, aby opiekować się dzieckiem.

- Nie przeraża nas stan zdrowia Natalki, chcemy dać jej miłość - zapewnia. Wajdowie przyjadą do Wierzbic zobaczyć, jak dziewczynka zareaguje na ich widok.

Los Natalki jest w rękach sądu. W maju sędziowie z Lubania mają zabrać prawo do opieki byłym rodzicom zastępczym dziecka. O dalszym życiu dziewczynki zadecyduje sąd w Oleśnicy. Wszyscy podkreślają, że trzeba być ostrożnym. Ale są pełni optymizmu.
- Natalka jest jeszcze mała i na pewno szybko znajdzie prawdziwie kochającą rodzinę - uważa siostra Machowska.

za:Polska Gazeta Wrocławska/Janusz Krzeszowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Nie lekceważ uzależnienia od hazardu
Nie lekceważ uzależnienia... O alkoholizmie czy narkomanii powiedziano już wiele, to problemy powszechnie znane i dość łatwo zauważalne. Niestety, są także inne nałogi, które często są bagatelizowane - można by...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie