Ostatnie wiadomości:
Jak zlikwidować przedwczesny wytrysk? - piątek, 25 października 2019 13:39
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
Pomysł na prezent dla majsterkowicza - czwartek, 13 grudnia 2018 20:00
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź - środa, 05 września 2018 18:29
Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość - piątek, 17 sierpnia 2018 13:11
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
  • Załóż swoje konto!

Dadzą miłość małej Natalce

PDFDrukujEmail

Rodziny z całej Polski chcą dać dom Natalce z Oleśnicy. Jeszcze w tym miesiącu o jej losie rozstrzygnie sąd. (© Fot. Tomasz Hołod)
Rodziny z całej Polski chcą stworzyć dom trzyletniej Natalce z Oleśnicy, pozostawionej przez rodzinę zastępczą we wrocławskim szpitalu. O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie. Odzew Czytelników przeszedł wszelkie oczekiwania.

Chorą na fenyloketonurię dziewczynką po operacji krwiaka mózgu zajmowały się pielęgniarki z oddziału neurochirurgii w klinice przy ul. Borowskiej, bo przez trzy tygodnie nikt jej nie odwiedzał. Na mocy tymczasowej decyzji sądu w Lubaniu dziecko jest teraz w ośrodku leczniczym prowadzonym przez zakonnice w Wierzbicach pod Wrocławiem.

- Czuje się u nas świetnie. Bawi się, znalazła przyjaciół - opowiada siostra Józefa Machowska, dyrektorka zakładu w Wierzbicach.

Odkąd tam trafiła (we wtorek), codziennie zgłaszają się do naszej redakcji i do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaniu osoby, które chcą stworzyć jej rodzinę zastępczą.
- Wczoraj, w sprawie Natalki, w ciągu trzech godzin mieliśmy trzy telefony - opowiada Katarzyna Wójcik, szefowa PCPR w Lubaniu. Do redakcji zgłosiła się natomiast rodzina aż ze Świnoujścia.

- Jak ją zobaczyłam, od razu czułam, że to dziecko dla nas - opowiada Anna Wajda, która z mężem od trzech lat tworzy rodzinę zastępczą dla 12-letniego chłopca. Małżeństwo przeszło kursy i szkolenia, aby opiekować się dzieckiem.

- Nie przeraża nas stan zdrowia Natalki, chcemy dać jej miłość - zapewnia. Wajdowie przyjadą do Wierzbic zobaczyć, jak dziewczynka zareaguje na ich widok.

Los Natalki jest w rękach sądu. W maju sędziowie z Lubania mają zabrać prawo do opieki byłym rodzicom zastępczym dziecka. O dalszym życiu dziewczynki zadecyduje sąd w Oleśnicy. Wszyscy podkreślają, że trzeba być ostrożnym. Ale są pełni optymizmu.
- Natalka jest jeszcze mała i na pewno szybko znajdzie prawdziwie kochającą rodzinę - uważa siostra Machowska.

za:Polska Gazeta Wrocławska/Janusz Krzeszowski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Wymarzona podróż poślubna – 2 kierunki, które pozwolą spełnić marzenia
Wymarzona podróż poślubna... Podróż poślubna to swego rodzaju preludium do wspólnego życia, wybór jej kierunku stanowi zaś jedną z pierwszych podejmowanych wspólnie decyzji. Podróż ta pomoże odreagować stres i...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości