Ostatnie wiadomości:
Jak dobrać opony letnie - poradnik - środa, 27 lutego 2019 13:07
Pomóżmy Piotrowi - wtorek, 26 lutego 2019 11:00
Pomysł na prezent dla majsterkowicza - czwartek, 13 grudnia 2018 20:00
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź - środa, 05 września 2018 18:29
Odtwarzacze Blu-ray – ceny i jakość - piątek, 17 sierpnia 2018 13:11
Nie lekceważ uzależnienia od hazardu - środa, 27 czerwca 2018 10:44
Farbowanie włosów: farba czy szampon koloryzujący? - poniedziałek, 21 maja 2018 18:41
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
  • Załóż swoje konto!

Najnowsze Wiadomości

Jak dobrać opony letnie - poradnik
Jak dobrać opony letnie - poradnik Pod koniec zimy przychodzi czas, kiedy należy przygotować swoje auto na przyjście wiosny. Jednym z najważniejszych zadań jest dostosowanie ogumienia do panujących...
Pomóżmy Piotrowi
Pomóżmy Piotrowi

W wieku 23 lat uległem bardzo poważnemu...

Czy ubezpieczenie samochodu przechodzi na nowego właściciela?
Czy ubezpieczenie samochodu przechodzi...

Samochód można kupić z pierwszej ręki, od dealera z...

Pomysł na prezent dla majsterkowicza
Pomysł na prezent dla majsterkowicza

Każdy grudzień to okres, w którym możemy obdarować...

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne? Sprawdź
Ile kosztuje ubezpieczenie NNW szkolne?...

Masz świadomość, że ubezpieczenie NNW wykupywane...

Apel o pomoc - pomóżmy Paulinie Matuśkiewicz

PDFDrukujEmail

Paulina Matuśkiewicz ma 16 lat. W tym najlepszym dla nastolatki wieku dowiedziała się, ze jest chora na nowotwór złośliwy nosogardła.
Diagnoza trwała od kwietnia. W maju zaczęło się bolesne i trudne leczenie. Radioterapia i chemioterapia podawana w dużych ilościach tworzy rany w przełyku i jamie ustnej. Aby uśmierzyć ból potrzebne są drogie leki. Paulina jest silna, ale mimo tego potrzebna jest pomoc, która była by dla niej wielkim wsparciem i szansą na mniejsze cierpienie.

Paulinkę Matuskiewicz znamy od trzech lat - mówią koledzy ze szkoły - tak jak i inne dzieci ma swoje marzenia, planuje przyszłość. Szczególne postanowienia towarzyszyły jej w trzeciej klasie, kiedy to są podejmowane decyzje dotyczące wyboru szkoły średniej. Paulinie bardzo zależało na dobrych ocenach dlatego też ciężko pracowała - mówi Dyrektor Gimnazjum.

Nikt nie mógł przewidzieć, że Paulince nie będzie dane przystąpić do egzaminów gimnazjalnych. Już w lutym Paulina poważnie zachorowała, parę tygodni później zabrzmiał wyrok - nowotwór - rzadki wśród dzieci umiejscowiony w nosogardzieli.

Poddawana jest chemioterapii i radioterapii. Ma szansę na powrót do zdrowia, gdyż lekarze bezinteresownie zorganizowali jej bardzo kosztowne, ale przede wszystkim niezbędne badania. Dzięki nim wiadomo jak pokonać guza.

Ale najważniejsze jest to, że Paulina sama sobie dała szansę. Znosi swoje cierpienie w milczeniu z podziwu godnym nastawieniem. Nie skarży się. Mówi też o swojej przyszłości. Jest pewna, że pokona chorobę.

Paulina oprócz znakomitych lekarzy i pozytywnego myślenia potrzebuje po prostu pieniędzy na leczenie. Preparaty potrzebne przy naświetleniach i chemioterapii są bardzo kosztowne. Każda złotówka może przyczynić się do zwycięstwa Pauliny nad chorobą.

Rodzice zobowiązani są stworzyć Paulince specjalne warunki, ponieważ nie można narażać ja na jakiekolwiek infekcje czy bakterie po terapii, jaką stosuje szpital. Potrzeby materialne na leczenie przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Jeżeli chcesz pomóc Paulince wpłaty prosimy kierować na konto:


Fundacja na "Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
ul. Świdnicka 53
50 - 030 Wrocław
Bank Milenium S.A.
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

Z tytułem wpłaty - Dla Pauliny Matuśkiewicz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak dobrać opony letnie - poradnik
Jak dobrać opony letnie -... Pod koniec zimy przychodzi czas, kiedy należy przygotować swoje auto na przyjście wiosny. Jednym z najważniejszych zadań jest dostosowanie ogumienia do panujących warunków. Można założyć...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Zaginieni - Fundacja Itaka

Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości