Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 18:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 11:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 21:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 11:32
  • Załóż swoje konto!

Najnowsze Wiadomości

Dokumenty potrzebne do rejestracji jako osobie bezrobotnej
Dokumenty potrzebne do rejestracji jako... Jakie dokumenty będą Ci potrzebne do rejestracji w Urzędzie pracy aby zarejestrować się jako osoba bezrobotna?
Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do rowerzystów.

Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu...

Pilnuj swojego dowodu osobistego. Nie dawaj w zastaw, nie pozwól kserować
Pilnuj swojego dowodu osobistego. Nie...

Nikt nie ma prawa żądać od nas przekazania w zastaw...

Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim

W ubiegłym roku ponad sześć tysięcy dolnoślązaków...

Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim
Bezpłatne porady prawne w Powiecie...

Mieszkańcy Powiatu Lubińskiego i Gminy Lubin nadal...

Apel o pomoc - pomóżmy Paulinie Matuśkiewicz

PDFDrukujEmail

Paulina Matuśkiewicz ma 16 lat. W tym najlepszym dla nastolatki wieku dowiedziała się, ze jest chora na nowotwór złośliwy nosogardła.
Diagnoza trwała od kwietnia. W maju zaczęło się bolesne i trudne leczenie. Radioterapia i chemioterapia podawana w dużych ilościach tworzy rany w przełyku i jamie ustnej. Aby uśmierzyć ból potrzebne są drogie leki. Paulina jest silna, ale mimo tego potrzebna jest pomoc, która była by dla niej wielkim wsparciem i szansą na mniejsze cierpienie.

Paulinkę Matuskiewicz znamy od trzech lat - mówią koledzy ze szkoły - tak jak i inne dzieci ma swoje marzenia, planuje przyszłość. Szczególne postanowienia towarzyszyły jej w trzeciej klasie, kiedy to są podejmowane decyzje dotyczące wyboru szkoły średniej. Paulinie bardzo zależało na dobrych ocenach dlatego też ciężko pracowała - mówi Dyrektor Gimnazjum.

Nikt nie mógł przewidzieć, że Paulince nie będzie dane przystąpić do egzaminów gimnazjalnych. Już w lutym Paulina poważnie zachorowała, parę tygodni później zabrzmiał wyrok - nowotwór - rzadki wśród dzieci umiejscowiony w nosogardzieli.

Poddawana jest chemioterapii i radioterapii. Ma szansę na powrót do zdrowia, gdyż lekarze bezinteresownie zorganizowali jej bardzo kosztowne, ale przede wszystkim niezbędne badania. Dzięki nim wiadomo jak pokonać guza.

Ale najważniejsze jest to, że Paulina sama sobie dała szansę. Znosi swoje cierpienie w milczeniu z podziwu godnym nastawieniem. Nie skarży się. Mówi też o swojej przyszłości. Jest pewna, że pokona chorobę.

Paulina oprócz znakomitych lekarzy i pozytywnego myślenia potrzebuje po prostu pieniędzy na leczenie. Preparaty potrzebne przy naświetleniach i chemioterapii są bardzo kosztowne. Każda złotówka może przyczynić się do zwycięstwa Pauliny nad chorobą.

Rodzice zobowiązani są stworzyć Paulince specjalne warunki, ponieważ nie można narażać ja na jakiekolwiek infekcje czy bakterie po terapii, jaką stosuje szpital. Potrzeby materialne na leczenie przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Jeżeli chcesz pomóc Paulince wpłaty prosimy kierować na konto:


Fundacja na "Ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
ul. Świdnicka 53
50 - 030 Wrocław
Bank Milenium S.A.
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867

Z tytułem wpłaty - Dla Pauliny Matuśkiewicz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Zaginieni - Fundacja Itaka