• Załóż swoje konto!

Apel o pomoc - Wojtuś Zarzycki potrzebuje pomocy

PDFDrukujEmail

Wojtuś urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego, maluszka czeka więc kilka poważnych operacji. Rodzice niespełna rocznego chłopca zbierają krew, aby pomóc swojemu synkowi oraz dziesiątkom innych dzieci.


Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. - Trudno opisać co dzieje się w naszych sercach, gdy pomyślimy o maleńkim serduszku naszego synka poddawanemu operacji – mówią rodzice Wojtusia. - Gdy na stole operacyjnym ma się znaleźć twoje dziecko, wiesz, że zrobisz dla niego wszystko. Okazuje się, że musimy poprosić innych ludzi, by ofiarowali cząstkę siebie, swoją krew. Nie prosimy o pieniądze, prosimy o dar, którego kupić się nie da! - wyjaśniają opiekunowie maluszka.

Lekarze z Poznańskiej Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej są w stanie pomóc Wojtusiowi, borykają się jednak z trudnościami w pozyskiwaniu krwi, niezbędnej do przeprowadzenia każdej operacji.

O życiodajny płyn jest niezwykle ciężko, dlatego rodzice malca apelują do wszystkich, którzy są skłonni udzielić im pomocy, o zgłoszenie się do najbliższego punktu krwiodawstwa i oddanie krwi ze wskazaniem ich synka: Wojciecha Zarzyckiego oraz szpitala: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej ul. Szpitalna 27/33, 60-572 Poznań.

Państwo Zarzyccy proszą także o przesłanie dokumentu stwierdzającego oddanie krwi na adres: ul. Żabikowska 62E/27, 62-030 Luboń lub na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zebrana krew będzie do dyspozycji szpitala i z pewnością pomoże Wojtusiowi oraz innym młodym pacjentom oddziału kardiochirurgii.

Kontakt do rodziców Wojtusia:

Ewa: tel. 662154049, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Piotr: tel. 604648361, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poczta Wojtusiakowa :


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej na temat Wojtusia oraz zbiórki krwi pod adresem: www.wojtusiaki.pl.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły

Praca dla opiekunki osób starszych – na czym polega?
Praca dla opiekunki osób... Opieka nad osobami starszymi to praca ciesząca się dużą popularnością, ale jednocześnie spowita wieloma wątpliwościami i kontrowersjami. Kobiety decydujące się na wyjazd często nie...