Ostatnie wiadomości:
Policyjny apel do rowerzystów. - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:31
Rehabilitacja po zwolnieniu lekarskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:22
Bezpłatne porady prawne w Powiecie lubińskim - poniedziałek, 17 lipca 2017 19:17
Dlaczego warto współpracować z ProSenior24? - czwartek, 22 grudnia 2016 12:44
CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka - czwartek, 19 listopada 2015 22:20
Apel o pomoc dla Agnieszki Holki - sobota, 18 lipca 2015 12:32
  • Załóż swoje konto!

Aktualności

Policyjny apel do rowerzystów.

Email Drukuj PDF

Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o kradzieżach jednośladów. Aby więc zapobiec wszelkim zdarzeniom drogowym oraz utracie „dwóch kółek,, funkcjonariusze przypominają o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i zdrowego rozsądku, a także zachęcają do korzystania z darmowego znakowania rowerów.

 

Letnia aura sprawia, że na ulicach coraz więcej jest zwolenników dwóch kółek. Niestety dość często rowerzyści zapominają, że korzystanie z jednośladu oprócz przyjemności, obciążone jest także przepisami, do których każdorazowo powinni się stosować.

Pomimo apeli i licznych przestróg wiele osób porusza się po drogach niesprawnymi technicznie rowerami, w tym często też bez obowiązkowego oświetlenia. Po zapadnięciu zmroku lub przy ograniczonej przejrzystości powietrza rowerzyści są niewidoczni dla innych użytkowników dróg, dlatego ważne jest również korzystanie z elementów odblaskowych, umieszczonych w widocznych miejscach na ubraniu. Warto pamiętać także, że nieodzowny w podróży rowerowej może okazać się kask, który zabezpiecza głowę przed urazami w razie upadku.

Rowerzyści włączając się do ruchu lub przejeżdżając przez skrzyżowanie często przeceniają swoje siły potrzebne do wprowadzenia w ruch swojego pojazdu. Często też dochodzi do tragedii z winy rowerzystów, którzy wymuszają pierwszeństwo przejazdu, czy też ,,ścinają” zakręty. Nie należy zatem zapominać o technikach jazdy, przede wszystkim istotna jest umiejętna ocena odległości i prędkości nadjeżdżających pojazdów, a także potrzeba sygnalizowania odpowiednio wcześnie skrętów, czy też zasada bezpiecznego hamowania, w przypadku zbliżania się do skrzyżowania lub też wyjeżdżania z bocznych ulic.

Wyruszając na wycieczkę pamiętajmy również o pilnowaniu swojego mienia i jego odpowiednim zabezpieczeniu, tak aby wyprawa nie skończyła się przykrym incydentem. Dla złodzieja, który tylko czeka na okazję do kradzieży, rower jest cennym łupem. Zatem każdorazowo należy pamiętać o zabezpieczeniu roweru, gdy pozostawiamy go w miejscu publicznym (przed sklepem, czy na ulicy). Możemy zniechęcić złodzieja do kradzieży, utrudniając mu jego „pracę”, bowiem solidne zapięcia zajmują złodziejom dłuższą chwilę, co może sprzyjać temu, że zrezygnują z łupu.

Nie należy również zapominać o tym, że z pozostawianego roweru należy zdjąć liczniki, lampki i inne drobne wartościowe komponenty. Najbezpieczniej jest gdy rower pozostawimy w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu publicznym, albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. Dobrze jest również gdy w pobliżu miejsca parkowania naszego roweru są kamery, które mogą odstraszyć potencjalnych złodziei. Należy zwróć też uwagę do czego przypinamy rower. Wszelkie barierki i słupki muszą być odpowiednio wytrzymałe.

Lubińska Policja zachęca również wszystkich mieszkańców naszego powiatu do oznakowania swojego roweru. Każda osoba, która pragnie oznakować swój jednoślad powinna zgłosić się z dokumentem tożsamości oraz dowodem zakupu roweru. W przypadku kradzieży takie oznakowanie ułatwia Policji odnalezienie właściciela skradzionego mienia.

Osoby chętne zapraszamy do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przy ulicy Kilińskiego 10 A, do Zespołu Profilaktyki Społecznej . Informacji udzielamy pod nr telefonu 76 8406 246.

st. sierż. Anna Szeliga

KPP Lubin

 
 

Jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Email Drukuj PDF

Nietrudno wpaść w spiralę zadłużenia. Wystarczy splot kilku niekorzystnych sytuacji, utrata pracy czy obniżka zarobków, do tego niespodziewane wydatki spowodowane chorobą i nagle okazuje się, że nie radzimy sobie ze spłatą comiesięcznych zobowiązań. Szacuje się, że w takiej sytuacji znajduje się około 2 miliony Polaków*.

Poprawiony ( piątek, 27 maja 2016 19:39 )
 
 
 

CZEŚĆ JAK CZAPKA! - akcja dla dzieci chorych na raka

Email Drukuj PDF

CZEŚĆ JAK CZAPKA!

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” szuka wszelkich sposobów na to, by pomagać dzieciom. Dlatego dzisiaj rozpoczęliśmy akcję „Cześć jak czapka”. Chcemy nie tylko zebrać pieniądze na rzecz naszych podopiecznych, ale po prostu pokazać maluchom, że ciepło o nich myślimy.  Nasz „zaczapkowany portal” ma zachęcić wszystkich do okazania solidarności z dziećmi, które toczą najcięższą walkę w swoim życiu.

 
 
 

Powrót do zdrowia - zanim będzie za późno...

Email Drukuj PDF
"Moje życie to ciągła walka - to być albo nie być - uzależnione od wkutych igieł i urządzenia, które jest w stanie moje życie uratować... jeśli tylko mam do niego elektrody..."
 
 
 

Pomóżmy bezdomnym

Email Drukuj PDF
Zbliżają się coraz chłodniejsze dni, a więc trudny czas dla bezdomnych, osób samotnych czy też osób w podeszłym wieku. To właśnie te osoby mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć.
Poprawiony ( środa, 31 października 2012 13:03 )
 
 
 

Wciąż szukają 3,5-letniego Adasia. Policja prosi o pomoc

Email Drukuj PDF
Wciąż trwają poszukiwania 3,5-letniego Adasia, którego zaginięcie matka chłopca zgłosiła w niedzielę wieczorem - donosi "Gazeta Wyborcza".
Poprawiony ( piątek, 19 października 2012 21:03 )
 
 
 

Otwórzmy swe serca dla Michałka Romaniuka

Email Drukuj PDF
Michałek Romaniuk prowadzi bardzo nierówna walkę z choroba nowotworową. Aby nasz dzielny Żołnierzyk jej nie przegrał potrzebna jest pomoc ludzi Wielkiego Serca. W Polsce wyczerpano już wszelkie możliwości leczenia Michałka. Jedyną nadzieją jest podjęcie konsultacji w zagranicznych klinikach. Zawalczmy razem o życie Michałka. W życiu bowiem istnieją sprawy o które warto walczyć do samego końca!
Poprawiony ( środa, 23 listopada 2011 23:31 )
 
 
 

Strona 1 z 25

Artykuły

Policyjny apel do rowerzystów.
Policyjny apel do... Każdego roku w okresie letnim dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Wraz z rozpoczęciem tego sezonu policjanci otrzymują także większą ilość zgłoszeń o...