Ostatnie wiadomości:
Jak przygotować kawę korzenną? - środa, 28 grudnia 2022 17:33
Jak dostać zwolnienie lekarskie online? - środa, 09 listopada 2022 19:43
Jak powinien wyglądać odpowiedni ubiór na motor? - czwartek, 27 października 2022 13:13
Hosting www – jak działa i jak wybrać odpowiedni? - wtorek, 25 października 2022 05:04
Meblościanki w Twoich czterech kątach - czwartek, 20 października 2022 14:36
Miseczki dla kota - jak wybrać odpowiednie? - sobota, 01 października 2022 00:00
Kasze w psim jedzeniu - wtorek, 18 października 2022 19:29
Peeling do skóry głowy – dlaczego jest tak ważny? - wtorek, 18 października 2022 12:13
Czy warto kupić parapety MDF? - poniedziałek, 17 października 2022 17:47
Lilie wodne w Twoim ogrodzie - czwartek, 13 października 2022 17:15
  • Załóż swoje konto!

Rowery górskie, które doskonale sprawdzą się w rodzinnej wycieczce

PDFDrukujEmail

 Rowery górskie które doskonale sprawdzą się w rodzinnej wycieczce

Lato to doskonała pora, by pielęgnować w sobie zdrowe nawyki, uprawiać więcej sportu, a przede wszystkim spędzać więcej czasu z rodziną. Gdy za oknem słońce zachęca nas do wyjścia, a my nie chcemy ryzykować wyjścia w zatłoczone miejsca, to bardzo często nasz wybór pada na las. Doskonałym towarzyszem tej destynacji są więc rowery górskie. Gdańsk i Warszawa umożliwiają nam zakup wysokiej klasy jednośladów - sprawdźmy, gdzie powinniśmy się po nie wybrać i jakie modele wybrać dla poszczególnych członków rodziny.

Rowery górskie męskie

W dobie dopasowywania rozmiaru koła do ramy i wzrostu użytkownika spotkamy rowery górskie głównie wyposażone w koła 29” i 27.5”. Popularne twentyninery wybierane są najczęściej, dlatego mało który producent decyduje się na stosowanie innego rozmiaru. Różnica między poszczególnymi średnicami nie jest ogromna, jednak to największe koła uważane są za najwygodniejsze, najłatwiejsze w rozpędzeniu, wytłumiające wyboje i najszybsze. Wybierając rowery górskie męskie możemy przebierać w szerokiej gamie modeli zarówno ze sztywną ramą (hardtail), jak i pełną amortyzacją (full suspension). Wykorzystanie amortyzacji zarówno z przodu, jak i tyłu roweru zapewni nam nie tylko większy komfort, ale i możliwość wybrania się na bardziej techniczne ścieżki. Musimy jednak liczyć się z tym, że taki rower będzie cięższy i droższy. Jeżeli jesteśmy początkujący, z pewnością zadowoli nas model w przedziale cenowym 2-5 tysięcy złotych, na którym spróbujemy swoich sił z cięższych terenach, ale i w razie potrzeby komfortowo dojedziemy do pracy.

Rowery górskie damskie

 Takie konstrukcje często różnią się od modeli męskich jedynie punktami styku - większość konstrukcji górskich jest uniwersalnych i panie nie muszą się ograniczać przy wyborze modelu. Niektórzy producenci jednak decydują się na zastosowanie obniżonej górnej rury ramy, często dokonują tego zabiegu jedynie w mniejszych rozmiarach. Panie, którym zależy na najwyższym poziomie komfortu i dopasowania powinny decydować się na dedykowane im rowery górskie damskie, dzięki którym od pierwszej jazdy poczują maksymalną wygodę. Jeżeli jednak zależy nam na najlepszych osiągach to możemy swobodnie wybierać modele z uniwersalnej kolekcji, a następnie wymienić siodełko, chwyty, czy inne dodatki na lepiej dostosowane do naszej anatomii.

Rowery górskie dziecięce

Również dla najmłodszych produkowane są sportowe konstrukcje, które umożliwiają im nie odstępować na krok dorosłych na bardziej technicznych szlakach. Wybierając rowery górskie dziecięce dla naszych pociech wiemy, że będą one dostosowane do sportowego stylu jazdy najmłodszych oraz wystarczająco wytrzymałe, by znieść możliwe akrobacje i wyczyny. Nie należy zapominać o tym, by najmłodszych członków wyposażyć w kask - najlepiej dawać przykład samemu go nosząc. Dzięki temu nie będziemy się obawiać o bezpieczeństwo młodzieży podczas samodzielnych wypraw czy wyjazdów ze znajomymi.

Rowery górskie - Warszawa i Gdańsk

Gdy interesuje nas zakup pierwszego roweru górskiego, najlepiej dokonać go stacjonarnie. Na miejscu możemy zweryfikować z doświadczonym doradcą, czy rower górski jest na pewno tym, czego nam potrzeba, a także znaleźć konstrukcję, która w pełni odzwierciedli nasze potrzeby. Rowery górskie online najlepiej kupować po zdobyciu doświadczenia, by wiedzieć dokładnie czego więcej oczekujemy od naszego następnego jednośladu. W Warszawie i Gdańsku znajdziemy profesjonalne sklepy rowerowe Bikesalon, w których możemy liczyć na doradców chętnych do pomocy w doborze naszego nowego dwukołowca, jak i wszystkich niezbędnych dodatków.

 Rowery górskie

Rowery górskie to specyficzne konstrukcje, które sprawdzą się u aktywnych rodzin, które często chętnie wybierają się na nieutwadzone ścieżki. Trudniejsze tereny są na nich znacznie łatwiejsze w pokonaniu, a wszelkie wyboje wyrównane. Na wyprawę w góry warto zabrać ze sobą całą rodzinę, by spędzić z nią miło czas i rozwijać pasję w dzieciach od najmłodszych lat. 

 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Materiał zewnętrzny

Przegląd prasy

Klikając pomagasz
Klikając pomagasz By pomóc potrzebującym, wystarczy jedno kliknięcie myszką.   Klikając w bannery na stronach poniżej pomagasz kupić jedzenie potrzebującym, ułatwiasz rehabilitację...

Artykuły

Jak przygotować kawę korzenną?
Jak przygotować kawę... Zimowy, świąteczny czas to moment, który wielu osobom kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem. Najlepiej, jeżeli takie błogie lenistwo wzbogaci się o domowe pierniki i kawę z dodatkiem...

Porady

Za sanatorium się płaci
Za sanatorium się płaci Nigdy w życiu nie byłam w sanatorium, ale teraz chciałabym się wybrać. Czy to prawda, że muszę płacić za zakwaterowanie i wyżywienie

Reklama

Partnerzy

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości